PONUKA PROGRAMOV

   Folklórny súbor DRUŽBA pracuje úspešne 60 rokov v Trenčíne. Za toto obdobie uskutočnil viac ako 1 960 vystúpení doma i v zahraničí. Účinkoval v 24 krajinách sveta a doteraz uskutočnil celkom 77 samostatných zájazdov( Austrália, Japonsko, USA, Kanada, Mexiko, Argentína, Egypt a takmer celá Európa). Postupne sa prepracoval medzi úspešné folklórne súbory na Slovensku, o čom svedčí množstvo získaných ocenení z rôzných domácich a zahraničných festivalov a súťaží.

    V súčasnej dobe pracuje v 3 samostatných zložkách: tanečná zložka (8 tanečných párov), 10 členná hudobná zložka a 4 členná spevácka skupina. Súčasný repertoár súboru tvoria piesne a tance spracované v mierne štylizovanej forme v prevažnej časti z regionálnych oblastí Trenčína, Myjavy, Šariša a Zemplína. Ľudová hudba sa taktiež snaží o štýlovú interpretáciu hudobného prejavu autentických ľudových muzikantov - primášov z okolia Trenčína (Jozefa Michalca st.  zo Selca a Jána Púčeka z Hornej Poruby).

     Zo svojho bohatého hudobného, tanečného a speváckého repertoáru Vám môže ponúknuť rôznorodé typy programov pri spoločenských príležitostiach a podujatiach (samostatné koncertné vystúpenia, recepcie, otváracie ceremoniály, výstavy, významné oslavy atď ). Dĺžka hudobno-tanečného programu a počet učinkujúcich môže byť variabilný (podľa požiadaviek organizátora) - od 10 do 90 minút  s počtom učinkujúcich 7 až 8 párov (celosúborový program ) resp. 1 až 5 párov ( malé tanečné formy ). 

   Ponúkame taktiež samostatné vystúpenia ľudovej hudby (so speváckou skupinou) - hudobné koncerty s dĺžkou programu 20 - 60 min.

Tešíme sa na spoluprácu a veríme, že si z našej bohatej ponuky programov určite vyberiete.


OFFRE - France

OFFERTA - Italia OFERTA - Portugal AJÁNLAT - Magyar PORAZ - Polski arabic

 konkurz pre nových členov